Na kratko

Projekt

Erasmus+

Kaj je projekt Erasmus+, ključni ukrep 2

Erasmus+ je program Evropske unije (EU), ki podpira dejavnosti na področju izobraževanja, usposabljanja, mladih in športa. V okviru programa Erasmus+ se ključni ukrep 2 (KA2) osredotoča na sodelovanje in inovacije v izobraževanju in usposabljanju. KA2 vključuje različne vrste projektov, vključno s strateškimi partnerstvi in ​​zavezništvi znanja.

Strateško partnerstvo KA2 na področju šolskega izobraževanja je skupna pobuda, ki združuje izobraževalne ustanove, organizacije ali deležnike iz različnih držav EU. Namen teh projektov je spodbujati sodelovanje in izmenjavo dobrih praks med šolami, učitelji in drugimi ustreznimi organi za izboljšanje kakovosti izobraževanja in spodbujanje inovacij v šolskem kontekstu. Vključujejo več partnerjev iz različnih držav, ki sodelujejo pri doseganju skupnih izobraževalnih ciljev. Ti projekti so zasnovani tako, da spodbujajo inovacije in ustvarjalnost v šolskem izobraževanju. Zaradi tega vključujejo razvoj novih učnih metod, učnih gradiv ali pristopov za reševanje trenutnih izzivov v izobraževanju. Glavni cilj je prispevati k nadaljnjemu razvoju in posodobitvi izobraževalnih sistemov v Evropi in preostalem svetu.

Ti odkriješ

Projekt Erasmus+ "I-TEEN"

Gre za projekt strateškega partnerstva, katerega cilj je razvoj uporabniku prijaznih učnih gradiv za izboljšanje izobraževalnih veščin učiteljev in podporo prikrajšanim učencem v srednjih šolah. Glavni cilj teh gradiv je uporaba informacijskih in komunikacijskih tehnologij (IKT) za spodbujanje razvoja ključnih kompetenc, potrebnih za osebno izpolnitev in aktivno državljanstvo v družbi. Projekt je v skladu s ključnimi kompetencami, opisanimi v Okviru ključnih kompetenc (2007), ki so naslednje:

  • Komunikacija v tujih jezikih
  • Matematična kompetenca in osnovne kompetence v znanosti in tehnologiji
  • Digitalna kompetenca
  • Učenje učenja
  • Socialne in državljanske kompetence
  • Smisel za iniciativnost in podjetnost
  • Kulturna ozaveščenost in izražanje

Projekt "I-TEEN" je zasnovan v korist dveh glavnih ciljnih skupin

Učenci iz prikrajšanih družin (srednja šola):

Ti učenci se soočajo z različnimi izzivi, ki lahko ovirajo njihov izobraževalni napredek, kot so telesne invalidnosti, kulturne ovire, vedenjske težave ali drugi socialno-ekonomski dejavniki. Cilj projekta je ustvariti vključujoča in prilagodljiva učna gradiva, ki bodo zadovoljila različne potrebe teh učencev.

Učitelji:

Projekt priznava temeljno vlogo učiteljev pri zagotavljanju kakovostnega izobraževanja in spodbujanju razvoja ključnih veščin pri učencih. Zato si prizadeva učiteljem zagotoviti orodja in usposabljanje, potrebna za učinkovito uporabo razvitih učnih gradiv v njihovih razredih.

Cilji in dejavnosti

Razvoj učnih gradiv, ki temeljijo na IKT:
  • Projektni partnerji sodelujejo pri ustvarjanju dostopnih in privlačnih učnih gradiv, ki vključujejo orodja IKT za obravnavo ključnih kompetenc, opredeljenih v okviru.
Profesionalni razvoj učiteljev:
  • Za zagotovitev učinkovite uporabe učnih gradiv bo projekt učiteljem zagotovil možnosti usposabljanja in strokovnega razvoja. To usposabljanje se bo osredotočilo na vključevanje IKT v njihove učne prakse in prilagajanje poučevanja potrebam prikrajšanih učencev.
Pilotno testiranje in evalvacija:
  • Razvita gradiva so preizkušena v resničnih izobraževalnih okoljih, da se oceni njihov vpliv tako na učence kot na učitelje. Zbrani so bili povratne informacije in podatki za izboljšanje gradiv in izboljšanje njihove učinkovitosti.
Razkritje in trajnost:
  • Projekt spodbuja široko uporabo gradiv in zagotavlja njihovo dolgoročno trajnost z deljenjem rezultatov, najboljših praks in smernic s širšo izobraževalno skupnostjo.

Z obravnavanjem posebnih potreb prikrajšanih učencev ter zagotavljanjem podpore in virov učiteljem si projekt »I-TEEN« prizadeva prispevati k razvoju ključnih kompetenc in izboljšati izobraževalne možnosti za vse, s čimer spodbuja aktivno in ozaveščeno državljanstvo v družbi z učinkovito uporabo IKT in inovativnih učnih gradiv.

Partner